Zaginiony film z Chaplinem!

Niema komedia, uważana od dziesięcioleci za zaginioną, przynosi niespodziankę wielbicielom Charliego Chaplina i historykom kina. Kiedy na ekranie pojawia się znajoma twarz z charakterystycznym wąsikiem, widzimy aktora w mundurze policjanta.

Film z 1914 roku "A Thief Catcher" (Łapacz złodziei) był od tak dawna zaginiony, że większość ludzi zapomniała, że Chaplin, którego utożsamia z małym włóczęgą w meloniku, wystąpił w nim w nim jako policjant.

Taśma pojawiła się w zeszłym roku na wyprzedaży staroci w Michigan i historyk filmu Paul Gierucki sądził, że kupuje którąś z komedii wyprodukowanych przez wytwórnię Keystone Studios.

Nie od razu obejrzał film i dopiero w marcu okazało się, że nabył jeden z najwcześniejszych filmów z Chaplinem. Pierwszy publiczny po latach pokaz filmu odbędzie się w sobotę na festiwalu komedii filmowych w Arlington w stanie Wirginia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.