Katolickie bestsellery i nowinki wydawnicze w świetnych cenach przez trzy dni w Lublinie

Wystawcy z całej Polski prezentują od dziś na KUL książki, audiobooki, filmy, kalendarze, kartki, i wiele innych artykułów w ramach Targach Wydawców Katolickich.

Organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Targi Wydawców Katolickich odbywają się w Lublinie już po raz 22. Bierze w nich udział 40 oficyn wydawniczych z całej Polski.

Dla wystawców to okazja do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, wymiany doświadczeń pomiędzy czytelnikami, promowanie czytelnictwa. Natomiast odwiedzający Targi mają możliwość zakupu wartościowych książek w wyjątkowo dobrych cenach.

Wśród odwiedzających Targi pierwszego dnia nie zabrakło zarówno starszych, jak i młodszych miłośników dobrej literatury. - Szukam najnowszej książki kard. Saraha - mówi pani Jolanta. - To człowiek, który ma dziś naprawdę wiele do powiedzenia w Kościele i trzeba go słuchać. 

Pozycję ks. kard. Saraha zatytułowaną "Wieczór się zbliża i dzień już się chyli" ma w swojej ofercie Wydawnictwo Sióstr Loretanek. - To książka, która dla nas jest najważniejsza w tej chwili - podkreśla s. Estera z wydawnictwa. - Została przetłumaczona już na 13 języków.  Ks. kard. mówi w niej o tym, co trudne w Kościele i jak sobie z tym możemy radzić. Pomimo że Pan Jezus zwyciężył zło, to jednak dusze, które w Kościele są, powinny dążyć do zbawienia i szukać ratunku. Ks. kardynał Sarah  z wielką troską i miłością do Kościoła mówi, czego powinniśmy szukać, do czego dążyć i jak wracać do pierwszej gorliwości. 

Swoimi nowościami chwali się także krakowskie Wydawnictwo Esprit. - Bez wątpienia najbardziej polecamy "Nieplanowane", ale także świeżutką pozycję zatytułowaną "Heroizm początków. Pierwsze trzy lata objawień w Medjugorie" - mówi pani Anna, przedstawicielka wydawnictwa. - Zachęcamy także do czytania wszystkich pozycji abp Fultona Sheena, szczególnie najnowszej o cudzie, który został uznany za jego wstawiennictwem, zatytułowanej "61 minut do cudu". 

Dla przedstawicieli Wydawnictwa św. Pawła, targi są okazją do spotkania poza księgarnią. - Możemy tu pokazać nasze nowości i perełki wydawnicze  - podkreśla Paweł Lipa, kierownik księgarni św. Pawła w Lublinie. - W tym roku jedną z naszych nowości, które promujemy na Tagach jest książka ks. Arkadiusza Paśnika "Życie". Jutro o godz. 16  zaplanowane jest także na KUL spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem. 

Na Targach nie brakuje też pozycji dla dzieci. - Chcemy się pochwalić książką zatytułowaną "Dziadek Franek" - mówi P. Lipa. - To książka dla dzieci pokazująca sens cierpienia. Główny bohater - dziadek - zaczyna chorować, jego wnuk uczy się, jak przyjmować cierpienie. Dziadek na końcu umiera. W książce pokazane jest jak przygotować dziecko na to trudne wydarzenie. 

Wydawnictwo Jedność zachęca do zakupu książek dla dzieci poświęconych nauce gry w szachy. - To naprawdę świetne pozycje - tłumaczy pani Justyna reprezentująca wydawnictwo. Z "Jedności" na szczególne zainteresowanie zasługują też książki o zdrowiu. 

XXII Targom towarzyszyć będzie koncert zatytułowany „Serce dla Ciebie Polsko” w wykonaniu Danuty Stankiewicz (śpiew), Mariusza Jaśko (śpiew), Filipa Borowskiego (recytacje). Koncert przedstawia w pigułce historię Państwa Polskiego poprzez muzykę i słowo. Koncert odbędzie się drugiego dnia Targów, tj. 20 listopada 2019 r. o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wstęp na koncert jest wolny. 

Także 20 listopada w Collegium Jana Pawła II - sala 1013 - w godz. 9.30-14.00 odbędzie się konferencja z okazji 130-lecia urodzin Zofii Kossak pt. Zofia Kossak, pisarka z Ziemi Lubelskiej.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama