Na VOD: Trzy minuty. 21:37

Film Macieja Ślesickiego nawiązujący do reakcji Polaków na śmierć Jana Pawła II.

„Zawsze chciałem zrobić film o współczesnej Polsce, o ludziach, których znam – mówił reżyser . – Film, który dotykając losów zwykłych ludzi, zamknie je w atrakcyjną dla widza formę, a jednocześnie będzie na tyle uniwersalny, żeby zrozumieli go widzowie na innych kontynentach”.

Do filmu reżyser zaangażował czołówkę polskich aktorów, m.in. Bogusława Lindę, Piotra Adamczyka, Marcina Dorocińskiego, Sonię Bohosiewicz, Andrzeja Grabowskiego, Agnieszkę Grochowską, Krzysztofa Stroińskiego, Cezarego Pazurę, Mateusza Damięckiego.

„Punktem wyjścia dla opowieści jest pamiętny moment, kiedy dokładnie w tydzień po śmierci papieża Jana Pawła II, miliony Polaków zgasiło w domach światła. Jednocześnie wytworzyła się energia o niezwykłym ładunku emocjonalnym, zdolna przemieniać ludzi i nadawać wydarzeniom nowy bieg. W ciągu tych kilku minut ciemności, życie moich bohaterów diametralnie się zmienia, a czasem kończy” – mówił Maciej Ślesicki.

*

Film "Trzy minuty. 21:37" można obejrzeć w internecie - znajduje się w ofercie platformy Cineman.pl.

Zwiastun produkcji poniżej:

WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA TRZY MINUTY. 21:37 - oficjalny zwiastun
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.