Kryzys w Wenecji

Sprzedawcy słynnych weneckich masek pogrążeni są w kryzysie. Bo jest zbyt wiele sklepów, w których można kupić maski.

W latach 90. maski sprzedawano tylko w 12 sklepach w Wenecji, obecnie jest ich 2000.

"Władze miejskie zliberalizowały handel pozwalając na to, aby każdy sprzedawał to, co chce, także maski " - powiedział właściciel jednego z najstarszych weneckich sklepów Guerrino Lovato, cytowany przez włoskie media. Jego zdaniem zgoda na to, aby maski sprzedawane były wszędzie, także na straganach, to wielki błąd.

W rezultacie, jak zauważyło lokalne zrzeszenie rzemiosła, większość sklepów z maskami odnotowała spadek sprzedaży o jedną trzecią.

Właściciele weneckich warsztatów oburzeni są również masowym zjawiskiem sprowadzania do miasta nad Laguną tanich masek, wyprodukowanych za granicą, które są podobno fatalnej jakości i nieestetyczne; w ten sposób w tradycyjnym rzemiośle, z którego ich miasto znane jest na całym świecie, szerzy się brzydota i kicz.

Producenci i sprzedawcy tradycyjnych masek zarzucają władzom, że nie zapewniły ich historycznym pracowniom żadnej ochrony przed nieuczciwą konkurencją.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.