Takiej szopki świat nie widział!

Trzysta postaci w strojach z XVIII wieku znalazło się w gigantycznej żywej szopce w Neapolu, zorganizowanej w sobotę w tamtejszym średniowiecznym zamku. Do tradycyjnych postaci dołączyły także inne, wśród nich Poliszynel znany z commedia dell'arte i odaliski.

W szopkę zamieniono cały teren malowniczego zamku-fortecy Castel dell'Olvo, wjazd do niego i komnaty. Zainaugurował ją arcybiskup Neapolu kardynał Crescenzio Sepe.

"To także jest forma ewangelizacji. To też żywy obraz miasta, sposób wyrażenia geniuszu i siły naszego Neapolu" - powiedział.

Aktorzy amatorzy i statyści tańczyli, śpiewali, recytowali. Byli rzymscy centurioni, rzemieślnicy, odaliski zaprezentowały taniec brzucha.

W największych zamkowych komnatach przedstawiono dwie najważniejsze sceny: Zwiastowanie i Narodziny Jezusa. Najważniejszą rolę Dzieciątka powierzono 4-miesięcznemu Pasquale. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, WŁOCHY

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.