Muzyczne wspomnienie wyboru Karola Wojtyły na papieża

Wysłuchaj utworu "Habemus Papam" stworzonego przez J. Cygana i P. Rubika.

Niespodziewany wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową rozjaśnił w polskiej historii ponury okres PRL. Wynik konklawe to wielka radość całej Polski, zarówno wierzących, jak i niewierzących. To wiele spontanicznych, patriotycznych manifestacji organizowanych w całym kraju, i wielki strach komunistycznej władzy. To wreszcie wydarzenie, które wraz z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do ojczyzny w czerwcu 1979 r. zapoczątkuje fundamentalne zmiany w Polsce. Już za chwilę w Gdańsku powstanie „Solidarność”, a strajkujący robotnicy zawieszą portret polskiego papieża na bramie Stoczni.

Wspomnienie tego szczególnego momentu polskiej historii po prostu musiało znaleźć się w albumie „Od Legionów do wolnej Polski – muzyczna opowieść”. W nowej interpretacji utworu Jacka Cygana i Piotra Rubika pt. „Habemus Papam” sprzed dziesięciu lat (z albumu „Santo Subito: Cantobiografia Jana Pawła II”, 2011) zespół wokalno-aktorski „Sonanto” wraca do tych wielkich emocji, jakie towarzyszyły Polakom 16 października 1978 r.

Sonanto Zespół wokalno-aktorski Habemus Papam (sł. Jacek Cygan, muz. Piotr Rubik, wyk. zespół wokalno-aktorski "Sonanto")
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama