Wysłuchaj utworu "Habemus Papam" stworzonego przez J. Cygana i P. Rubika.
Niespodziewany wybór kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową rozjaśnił w polskiej historii ponury okres PRL. Wynik konklawe to wielka radość całej Polski, zarówno wierzących, jak i niewierzących. To wiele spontanicznych, patriotycznych manifestacji organizowanych w całym kraju, i wielki strach komunistycznej władzy. To wreszcie wydarzenie, które wraz z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II do ojczyzny w czerwcu 1979 r. zapoczątkuje fundamentalne zmiany w Polsce. Już za chwilę w Gdańsku powstanie „Solidarność”, a strajkujący robotnicy zawieszą portret polskiego papieża na bramie Stoczni.
Wspomnienie tego szczególnego momentu polskiej historii po prostu musiało znaleźć się w albumie „Od Legionów do wolnej Polski – muzyczna opowieść”. W nowej interpretacji utworu Jacka Cygana i Piotra Rubika pt. „Habemus Papam” sprzed dziesięciu lat (z albumu „Santo Subito: Cantobiografia Jana Pawła II”, 2011) zespół wokalno-aktorski „Sonanto” wraca do tych wielkich emocji, jakie towarzyszyły Polakom 16 października 1978 r.
Sonanto Zespół wokalno-aktorski Habemus Papam (sł. Jacek Cygan, muz. Piotr Rubik, wyk. zespół wokalno-aktorski "Sonanto")Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.
Tkanina - jak zaznacza muzeum - wyróżnia się pod względem techniki i ikonografii.
Do 27 stycznia można podziwiać w Rzymie obraz Marca Chagalla.
Wchodzących na Plac św. Piotra ze szczytu Pałacu Apostolskiego wita mozaika Matki Kościoła.