Zmarła autorka "Z pamiętnika młodej lekarki"

Ewa Szumańska - pisarka, reporterka i scenarzystka zmarła we wtorek we Wrocławiu na skutek rozległego wylewu. Pamiętamy zwłaszcza jej charakterystyczny głos ze słuchowiska pt. „Z pamiętnika młodej lekarki”.

Ewa Szumańska urodziła się w 1921 roku w Warszawie. Studiowała filozofię i historię sztuki. Była uczestniczką Powstania Warszawskiego. Pracowała w teatrach w Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Tworzyła utwory prozatorskie i dramatyczne. Brał też udział w licznych rejsach dalekomorskich na statkach polskiej marynarki handlowej.

Była autorką słuchowiska "Z pamiętnika Młodej Lekarki", w którym wcieliła się w rolę lekarki. Teksty pisała do końca pracy w Polskim Radiu, czyli do 2007 roku.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SZUMAŃSKA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.