Bernadetta u Jana

W Bochni odbył się spektakl z udziałem osób z niepełnosprawnościami, by mogły one wyjechać do Lourdes.

W kościele pw. św. Jana Nepomucena w Bochni 10 marca odbył się spektakl „Bernadetta”, w którym wystąpiły osoby z niepełnosprawnościami - podopieczni Fundacji HCPT Polska oraz jej wolontariusze, celem pozyskania środków na ich wspólny wyjazd do Lourdes.

- Od 10 lat organizujemy nasz wspólny wyjazd do Lourdes w okresie Wielkanocy. Wtedy w tym miejscu spotyka się młodzież będąca w takiej samej sytuacji z całego świata. Traktujemy je jak małe Światowe Dni Młodzieży, w których każdego roku udaje nam się brać udział. Jest to tydzień, dzięki któremu nasi podopieczni mają szansę oderwać się od swojej codzienności, poczuć, że nie są sami - tłumaczyła szefowa fundacji Sylwia Marszalska.

- Również dzięki temu spektaklowi dajemy naszym podopiecznym poczucie sprawczości, tak sami włączają się w przygotowanie tego wyjazdu, mogą zrobić coś więcej. Przełamujemy bariery. Występy traktujemy także jako okazję do pokazania wszystkim, dlaczego wyjazdy do Lourdes są dla nas ważne i dlaczego tam wracamy - dodaje prezes fundacji.

- Premiera spektaklu „Bernadetta” miała miejsce w ubiegłym roku w marcu i od tej pory systematycznie gramy go w Krakowie i okolicach, w parafiach i domach kultury. Chętnie odpowiadamy na każde zaproszenie - mówi Sylwia Marszalska.

Spektakl ma także bocheński wątek. Autorem tekstów piosenek i muzyki jest bochnianin Tomasz Korta - na co dzień nauczyciel w szkole specjalnej w Krakowie. On także zagrał w „Bernadetcie” rolę m.in. księdza.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości