Kenneth Branagh zagra w filmowej adaptacji książki Dickensa o życiu Jezusa

Na ekrany kin wchodzi nowy film oparty na książce Charlesa Dickensa - informuje magazyn "The Hollywood Reporter". Animowany film "The King of Kings"(Król królów) inspirowany jest książką "The Life Of Our Lord" (Życie naszego Pana), którą brytyjski pisarz napisał dla swoich dzieci w latach 1846-1849 i która została opublikowana w 1934 roku, 64 lata po jego śmierci.

Film przedstawia Dickensa czytającego historie o Jezusie, które napisał swojemu synowi Walterowi. Według strony internetowej filmu, autorowi trudno było zbudować relację z synem. Wspólne czytanie opowieści sprawiło, że stało się to możliwe.

"Wyjątkową rzeczą w tej mało znanej wersji jest to, że widzimy tę historię nie tylko z wyjątkowej literackiej perspektywy Charlesa Dickensa, ale także oczami jego syna Waltera" - wyjaśnia reżyser Seong-ho Jang. Daje to młodym widzom lepszy dostęp i lepsze zrozumienie tego, kim był Jezus i za czym się opowiadał.

W filmie wystąpi kilku hollywoodzkich aktorów, w tym brytyjski aktor i zdobywca Oscara Kenneth Branagh (Charles Dickens) oraz amerykańska aktorka Uma Thurman (Catherine Dickens). Nie wiadomo jeszcze, kiedy film trafi do kin.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości