Senator "Babcia Józia"?

Katarzyna Łaniewska, aktorka znana m.in. z serialu "Plebania", ma startować w Warszawie jako kandydatka PiS do Senatu - dowiedziała się PAP od polityków tego ugrupowania.

Łaniewska dostała propozycję startu z okręgu obejmującego warszawskie dzielnice: Bemowo, Ochota, Ursus, Włochy, Wola. Według informacji PAP w kierownictwie PiS, rozmawiał z nią prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński, a aktorka zgodziła się kandydować.

Łaniewska poproszona w środę przez PAP o potwierdzenie informacji powiedziała, że oficjalnie nie chce udzielać wypowiedzi na ten temat.

Aktorka jest znana m.in. z udziału w programie telewizyjnym "Ziarno", a także roli gospodyni w serialu "Plebania", oraz m.in. z filmu "Kogel mogel".

Łaniewska wypowiadała się w filmie "Solidarni 2010" - jak tłumaczyła - jako osoba prywatna.

"Przychodziłam tam (przed Pałac Prezydencki - PAP) trzy dni z rzędu, ponieważ widziałam tam kawałek prawdziwej Polski. Miałam prawo wypowiedzieć swoje zdanie i nie wolno mi go odbierać dlatego, że jestem aktorką" - mówiła mediom. PiS ma też kandydata do Senatu w okręgu obejmującym Pragę Północ, Pragę Południe, Rembertów, Targówek i Wesołą. Jest nim wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski.

Partia na razie nie zdecydowała, kto będzie się ubiegał o mandaty senatorskie w dwóch pozostałych warszawskich okręgach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama