„Kochać człowieka" po raz 15

Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka" jest okazją, aby przyjrzeć się miejscu, w którym przystanął człowiek.

Oświęcimskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w 15. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka", który będzie się odbywał w dniach od 26 do 28 stycznia 2012 roku w Oświęcimskim Centrum Kultury. Filmy, do udziału w konkursie,  przyjmowane będą do 15 grudnia 2011 roku.

Kochać człowieka to ... pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By, mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko „tu i teraz", ale „zawsze i wszędzie" ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

Festiwal jest spotkaniem filmowców-amatorów z Polski i zagranicy, którym bliskie są sprawy człowieka, człowieka kochającego, radosnego, twórczego, zwycięskiego, ale także człowieka walczącego, cierpiącego, przegrywającego. Nad Festiwalem, organizowanym przez Oświęcimskie Centrum Kultury, patronat objęła UNICA-Światowa Unia Kina Nieprofesjonalnego afiliowana przy UNESCO.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama