Większe zainteresowanie Teatrem TV

Po półtorarocznej przerwie Teatr Telewizji powrócił na swoje dawne miejsce w ramówce TVP1. Obecnie spektakle możemy oglądać o godz. 20.20, po „Wiadomościach”.

Wyemitowana 5 września komedia „Namiętna kobieta” w reżyserii Macieja Englerta i z Martą Lipińską w roli głównej zgromadziła przed telewizorami nastawionymi na Jedynkę 1 mln 510 tys. osób. Według OBOP udziały widowni w rynku wyniosły 11,3 proc, co oznacza, że było wyższe niż średnia widownia „Poniedziałkowego Teatru TV” nadawanego wiosną br. o godz. 22.10. Wtedy wynosiły 826 tys. osób, czyli 10 procent.  

Zainteresowanie spektaklem Macieja Englerta jest potwierdzeniem nowej strategii Telewizji Polskiej, żeby emitować programy kulturalne i edukacyjne w pasmach o dużej oglądalności. Jak pokazują badania, widzowie najchętniej oglądają spektakle komediowe i Teatr Faktu. Na dobre wyniki mogą więc liczyć twórcy zaplanowanego do emisji na 12 września spektaklu „Teorban”, którego akcja dzieje się 11 września w Nowym Jorku i pokazuje tragedię, jaką przeżywały tysiące osób dotkniętych zamachem na World Trade Center.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama