Miasto w filmie, czyli REGIOFUN

Do niedzieli 23 październikaa potrwa organizowany po raz drugi w Katowicach Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN. Do Katowic przyjechali producenci i reżyserzy z kilku krajów. Festiwal skierowany jest do widzów oraz profesjonalistów i studentów szkół filmowych, którzy szukają finansowego wsparcia dla swoich filmów.

Festiwal ma być miejscem spotkania ludzi, którzy myślą o kinie w sposób nowoczesny. Biorą w nim udział filmy, nie miałyby szans na realizację bez współpracy z Regionalnymi Funduszami Filmowymi. Prócz pokazów filmowych odbędą się konferencje i spotkania, a studenci wezmą udział w warsztatach filmowych. 

W ramach kilku festiwalowych sekcji zobaczymy m.in. najnowsze dzieło Aki Kaurismäkiego „Człowiek z Hawru”, filmy średnio i krótkometrażowe, m.in.: „Taulukauppiaat” – produkcji fińskiej, wyróżniony na festiwalu w Cannes, kilka obrazów ze studia Breakthru Films (odpowiedzialnego za oscarowego „Piotrusia i wilka”) – „Zaczarowany fortepian”, „Mały listonosz”, „Państwo chomikowie” i wiele innych.

Muzyczną gwiazdą festiwalu będzie zespół Giulia y los Tellarini, grupa popularna na całym świecie przede wszystkim dzięki współpracy z Woody’m Allenem. Reżyser przygotowując się do pracy nad filmem „Vicky Cristina Barcelona” , przypadkowo trafił na album „Eusebio” i zachwycił lekkością brzmienia  i urodą głosu wokalistki Giulii Tellarini. 

Skład grupy jest międzynarodowy,  a ich muzyka łączy w sobie elementy brzmień folkowych i jazzowych, inspirowanych wielokulturowymi trendami.  Koncert zespołu odbędzie się 20 października 2011 w katowickim kinoteatrze „Rialto” o godzinie 20.00. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama