Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Ponad trzystu wykonawców grających, śpiewających i tańczących w 25 zespołach utwory z dawnych epok przyjedzie za miesiąc do Kalisza na 33. Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum. Impreza potrwa prawie tydzień.
Amerykański gwiazdor kina Robert De Niro będzie przewodniczącym jury tegorocznego festiwalu filmowanego w Cannes, który odbędzie się od 11 do 22 maja - poinformowała w czwartek dyrekcja tej imprezy.
Rozczarowana fiaskiem swej kinematografii na festiwalu filmowym w Wenecji włoska prasa z wielkim zgorzknieniem pisze w niedzielę o nagrodzie Złotego Lwa dla Sofii Coppoli.
Ponad 1600 uczestników z 24 krajów świata, prezentacje wczesnośredniowiecznego rzemiosła i kuchni, bitwy, wyścigi słowiańskich i wikińskich okrętów - to atrakcje rozpoczętego w piątek w Wolinie (Zachodniopomorskie) Festiwalu Słowian i Wikingów.
Norweskiej muzyce ludowej poświęcony będzie rozpoczynający się w niedzielę w Gdańsku festiwal "Dźwięki Północy". W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 30. edycja tej imprezy.
Polska premiera filmu "Maski" w reżyserii braci Quay będzie głównym wydarzeniem przedostatniego dnia 3. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Poznaniu. Film będzie można obejrzeć w sobotę w poznańskim kinie Apollo.
Niema komedia, uważana od dziesięcioleci za zaginioną, przynosi niespodziankę wielbicielom Charliego Chaplina i historykom kina. Kiedy na ekranie pojawia się znajoma twarz z charakterystycznym wąsikiem, widzimy aktora w mundurze policjanta.
Bezkrwawa corrida, wystawy, wernisaże, warsztaty: taneczne, muzyczne, edukacyjne i językowe, koncerty, projekcje filmowe, spektakle teatralne i festiwal kulinarny - to niektóre pozycje programu 9. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco".
Cyklem sześciu wrześniowych koncertów pt. "Nasz Chopin" uczci Filharmonia Kaliska 200. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Filharmonicy zaprezentują twórczość kompozytora w latach 1818-1830.
Za tydzień w Poznaniu rozpocznie się 3. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator 2010. W ramach imprezy zaplanowano m.in. III Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, przeglądy tematyczne, projekcje filmów z muzyką na żywo, projekcje plenerowe, spotkania z twórcami oraz warsztaty.