Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Odliczamy już dni do chwili powitania Ojca Świętego w naszej Ojczyźnie. Przed nami wielkie święta. To będzie pielgrzymka śladami Jana Pawła II – w ten sposób najczęściej zapowiadana jest tak naprawdę pierwsza zagraniczna podróż apostolska Benedykta XVI.
więcej z tego numeru »
W jednym z odcinków popularnego serialu „Czterdziestolatek” jest taka scena: bohater zaniepokojony o swoje zdrowie postanawia uprawiać sport. „Złapie pan trochę zdrówka” – zachęca lekarz.
Cała Polska żyje przygotowaniami do spotkania z Ojcem Świętym Benedyktem XVI. Odliczamy dni, które pozostały do 25 maja, kiedy na polskiej ziemi po raz pierwszy stanie następca Jana Pawła II.
Za niespełna miesiąc Polskę odwiedzi Benedykt XVI. Będzie to wyjątkowa pielgrzymka. Choćby z racji tego, że pierwsza, a prawdopodobnie jednocześnie ostatnia.
Muzyka chrześcijańska zawsze kojarzyła mi się z piosenkami amatorsko wykonywanymi przez grupki młodzieży.
Ostatnie słowo należy do życia. Nie do śmierci. Taka jest prawda Zmartwychwstania. Czasem trudno w to uwierzyć.
Od lat Niedziela Palmowa jest wielkim świętem młodych. Na zaproszenie papieża i swoich biskupów zbierają się w katedrach. W sposób właściwy młodości – radośnie i gwarnie – przeżywają swoje chrześcijaństwo.
Papieski fotograf Arturo Mari zrobił Janowi Pawłowi II miliony zdjęć. Ale na pytanie, które z nich było najważniejsze, odpowiada bez wahania, że to, które zrobił w ostatni Wielki Piątek, z krzyżem.
Ojciec, ojciec, czymże brzmi to słowo? – pytał w dramacie „Promieniowanie ojcostwa” Karol Wojtyła. Jeśli okładkowe dziecko szuka swojego taty w tak – hm…, nietypowym miejscu, to możemy zapytać z kolei: dlaczego?
Coraz nowe kraje UE otwierają granice dla pracowników z Polski. Od momentu wejścia do Wspólnoty Europejskiej wolne etaty czekają na Polaków w Anglii, Irlandii i Szwecji. W ostatnim tygodniu swoje rynki pracy otworzyły także Hiszpania i Portugalia.
Zobacz galerię zdjęć z poruszającego filmu dokumentalnego "Wolni. Podróż do wnętrza" i sprawdź, gdzie można zobaczyć tę produkcję.
Jego dzieła były wytworem europejskiej kultury, która w czasie, gdy on grał i komponował, rozprzestrzeniała się na cały świat na wzbierającej fali emigracji.
Pieśni zaduszne towarzyszyły nie tylko pogrzebom, ale były również śpiewane podczas dni zadusznych, kiedy wspominano zmarłych przodków i bliskich.
To jej XI edycja.
Czyli kino katastroficzne bez katastrofy. Bo przecież się udało. Samolot wylądował, bezpiecznie wodował i, co ciekawe, tu dopiero zaczyna się film.
Tradycyjne krakowskie obrzędy, zwyczaje oraz praktyki religijne, jak Pochód Lajkonika, odpust Emaus i procesja św. Stanisława, są tematem najnowszej wystawy Muzeum Krakowa.
Po wystawach współczesnych wizerunków Jezusa Miłosiernego (2022) i Zwiastowania (2023), w tym roku organizatorzy zapraszają do obejrzenia 20 współczesnych przedstawień sceny Nawiedzenia św. Elżbiety.
Organizatorzy 31. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największego przeglądu bożonarodzeniowych pieśni w Europie - czekają na zgłoszenia uczestników.
Czyli być lobbystą. Jak to właściwie jest? Świetne kino w tv i na VOD.
Będzie też koncert "Z Polskich gór ku wolności" w wykonaniu m.in. zespołu Mała Armia Janosika.
W związku z przypadającą w tym roku 800. rocznicą stygmatów, przygotowano nową aranżację.
Czyli dreszczowiec jak się patrzy. A przy tym film znacząco poszerzający ramy gatunku. Mówiący o czymś innym. Ważniejszym. O czym?
Oprócz ugoszczenia zmarłych, miał też zapewnić domostwu dobrobyt. Co ciekawe, jesienne spotkania z duszami nie były smutne.
Fascynujące śledztwo historyczno-dziennikarskie, dotyczące m.in. przerzutu hitlerowskich zbrodniarzy Szczurzym Szlakiem do Ameryki Południowej.
Symbol francuskiej popkultury ma już 65 lat.
- Określenie go poetą katolickim byłoby zapewne przesadą, ale niewątpliwie religia odgrywała wielką rolę w jego światopoglądzie – mówił ks. Andrzej Luter.
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.