Miłosz z piórem orła

Czesław Miłosz wyrywający pióro ze skrzydeł polskiego orła i piszący nim swoje teksty – to praca warszawskiego artysty Romana Gajewskiego, która wygrała w konkursie „Miłosz komiksowy” ogłoszonym z okazji Roku Miłosza a realizowanym przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu

Taką decyzję podjęło pięcioosobowe jury, w którego skład weszli m.in. prof. Andrzej Saj z wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i Mieczysław Orski – redaktor miesięcznika „Odra”. Oceniano nie tylko walory plastyczne, ale także zawartość merytoryczną prac. Jednym z członków jury był dr Emil Pasierski, wrocławski historyk literatury, autor głośnej książki "Miłosz i Putrament. Żywoty równoległe": – Zwycięska praca zwróciła naszą uwagę nie tylko swoimi walorami artystycznymi, ale przede wszystkim prostotą przekazu. Jest czytelna dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Porusza też istotny temat – skomplikowanych relacji Czesława Miłosza z Polską - powiedział. Roman Gajewski ma już na swoim koncie wcześniejsze sukcesy. Zajął II miejsce w ogólnopolskim konkursie na komiks dotyczący stanu wojennego. Jego pracę w wersji skróconej będzie można zobaczyć m.in. na grudniowej okładce miesięcznika „Odra” .

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.