Bożonarodzeniowy Gospel Festival

W dniach 10-11 grudnia 2011 r. w Rybniku odbędzie się V Międzynarodowy Silesia Gospel Festival. W programie pieśni gospel, pieśni bożonarodzeniowe i pastorałki oraz współczesne pieśni sakralne.

Organizatorem Festiwalu jest Śląskie Centrum Muzyczne w Rybniku oraz  Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. i A. Szafranków i Rybnickie Centrum Kultury. Warsztaty gospel poprowadzą Gabriela Gąsior - utalentowana wokalistka, kompozytorka, aranżerka i dyrygentka oraz Adam Kosewski - kompozytor, aranżer, wokalista, pianista i dyrygent. Słowo wiążące wygłosi ks. dr hab. Grzegorz Pożniak - muzykolog z Uniwersytetu Opolskiego.

Podczas V Międzynarodowych Warsztatów Gospel  uczestnicy będą mieli okazję wykonywać pieśni gospelowe, ale również gospelowe i tradycyjne kolędy. Na zakończenie koncertu finałowego usłyszymy: „On That Day” (gospel), „Jubalee” (gospel)  oraz kolędę „Cicha Noc” śpiewaną w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Bożonarodzeniowy Gospel Festival   Arkadiusz Klimczak Więcej na www.republika.pl/centrummuzyczne Corocznie Gospel Festiwal w Rybniku gromadzi w Rybnickim Centrum Kultury ok.160-180 wykonawców na scenie oraz licznie zgromadzoną publiczność na widowni. To wspaniała integracja artystów i publiczności, organizatorzy zapraszają także do współpracy Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rybniku.

Jednym z gości festiwalu będzie chór ENJOY z niemieckiego Dorsten. Chór śpiewa w języku angielskim i niemieckim. Ma w programie utwory muzyki Spirituales Gospels, a także współczesne pieśni sakralne.

Szczegóły imprezy znajdą Państwo na www.republika.pl/centrummuzyczne

geschmorchen Gospelchor Enjoy HE IS NEAR

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama