Rozstrzygnięto 69. Konkurs Szopek Krakowskich

69. Konkurs Szopek Krakowskich został rozstrzygnięty. Wystawę pokonkursową w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa można podziwiać do 26 lutego. Najwyższa ze zgłoszonych w tym roku szopek miała ponad 2 metry wysokości.

Do tegorocznego konkursu przystąpili tradycyjnie twórcy z Krakowa i innych miast w Polsce, jak również z zagranicy.

Laureatami dwóch pierwszych nagród w kategorii szopek dużych zostali Władysław Słaboński i Leszek Zarzycki. Pierwszą nagrodę w kategorii szopek średnich zdobył Stanisław Malik, a w kategorii szopek małych Maciej Moszew. Za najpiękniejszą szopkę miniaturową nagrodzono Wiesława Barczewskiego.

Nagrodę specjalną imienia Zofii i Romana Reinfussów otrzymał Zbigniew Gilbert, a nagrodę imienia byłego dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Jerzego Dobrzyckiego za kultywowanie tradycji i rękodzielnicze wykonanie postaci rzeźbionych, o wysokich walorach artystycznych, dostały Anna i Rozalia Malik.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.