Kraina braci Grimm

W tym roku minie 200 lat od publikacji pierwszego tomu „Baśni braci Grimm”. Na całym świecie upamiętnią ten fakt niezliczone wydarzenia i projekty. Rzecz jasna najwięcej z nich będzie miało miejsce na tzw. niemieckim szlaku bajek.

Zapoczątkowany w 1975 roku szlak ciągnie się obecnie przez ponad 600 kilometrów. Jego trasa wiedzie od Hanau – miejscowości, w której urodzili się Wilhelm i Jakub Grimm – aż do Bremy, w której toczy się akcja jednej z najsłynniejszych niemieckich baśni, „Trzech muzykantów z Bremy”.

Według „Rzeczpospolitej” niemiecki szlak bajek co roku przemierza ok. milion turystów. Zwiedzić mogą oni zarówno muzea, miejsca, w których mieszkali bracia Grimm, jak i regiony, z których pochodzą konkretne baśnie. Ot chociażby Schwalmstadt, w którym znajduje się kraina Czerwonego Kapturka, Bad Wildungen, gdzie odwiedzić można domek Królewny Śnieżki, czy Bodenwerder, w którym zajrzeć można m.in. do muzeum samego barona Münchhausena.

Szczegółowe informacje o szlaku można znaleźć na jego oficjalnej stronie deutsche-maerchenstrasse.com. Poniżej fotoreportaż ukazujący niektóre z atrakcji niemieckiego szlaku bajek:

ver00056 Deutsche Märchen Strasse 2009


.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama