Zapłać za e-gazetę

Największe słoweńskie gazety wprowadziły wczoraj wspólną opłatę za pełny dostęp do swej wersji internetowej. Za nieograniczony dostęp do serwisów ośmiu wydawnictw abonenci płacić będą tygodniowo 1,99 euro, miesięcznie 4,98 euro i rocznie 48,90 euro.

Wydawca największego słoweńskiego dziennika "Delo" Ali Zerdin tłumaczy, że czytelnicy odwracają się od papierowych wydań i przerzucają się na czytanie gazet w internecie.

"Idea jest prosta. Część gazety będzie dostępna w sieci jedynie dla tych, którzy są gotowi płacić za wiarygodną informację, komentarze, analizy i materiały na wyłączność" - zaznaczył.

W dalszym ciągu dostęp do części materiałów prasowych poszczególnych gazet pozostanie bezpłatny.

System opłat za korzystanie z gazety w wersji internetowej opracowała słowacka firma Piano Media. W maju ubiegłego roku wprowadziła go z powodzeniem na Słowacji. Za dostęp do 44 witryn internetowych największych gazet, tygodników i miesięczników Słowacy płacą 2,90 euro miesięcznie.

Piano Media planuje rozszerzyć swą ofertę w bieżącym roku na co najmniej trzy inne kraje europejskie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.