Tajemnica templariuszy

Kto chciał wykreślić templariuszy z oblicza ziemi? I dlaczego to uczynił?

Jaki wyrok zapomnienia musiał na nich spaść? Jak do tego doszło? Gdzie się podziały ślady po tak licznej obecności „mnichów-rycerzy”? Dlaczego tak radykalnie templariusze zniknęli z europejskiej kultury?
   
Tajemnice, intrygi, sekty, boskie ślady i ukryte prawdy splatają historię z legendą. Mario Moiraghi w swojej książce dogłębnie rozważa zagadnienie początków zakonu templariuszy i zaistniałych sprzeczności między chrześcijańskim powołaniem a stosowaniem siły, sprzeczności kryjącej się w samym statusie mnichów-wojowników.

Prezentowana książka w sposób wiarygodny interpretuje dotychczas niewyjaśnione fakty, ukazując nowe elementy i nowe dowody, przy jednoczesnym podjęciu znanych już informacji, sformułowanych czy też jedynie wspomnianych w przeszłości na sposób zawoalowany i nieśmiały. Niestety rozproszyły się pośród ścieżek powszechnego konformizmu, który narzucił i utwierdził przeszłość jakiej nie było i na jaką nie zasługujemy.

***

Mieliśmy dla Państwa 3 egz. niniejszej publikacji. Tym razem pytanie było następujące: w którym wieku powstał zakon templariuszy? Prawidłowa odpowiedź to wiek XII.  Książki otrzymują:

Marzena Kiryjczuk-Bliźnik z Oświęcimia, Rafał Guga z miejscowości Lubań oraz Karolina Kiryjczuk z Oświęcimia

Gratulujemy, nagrody prześlemy pocztą, a recenzję książki publikujemy na następnej stronie:

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja