Duchowy dar dla miasta

Piękny szachulcowy kościół w centrum Zielonej Góry od 25 lat dedykowany jest Matce Bożej Częstochowskiej. Parafianie dziękują za opiekę Maryi.

Kościół wzniesiony został w XVIII wieku przez luteran, którym służył aż do końca ostatniej wojny. Od 1945 roku był kościołem filialnym parafii św. Jadwigi.

26 sierpnia 1987 r. decy­zją ówczesnego ordynariusza die­cezji gorzowskiej bp. Józefa Mi­chalika utworzona została przy nim nowa parafa.

– W tym roku chcemy podziękować za wsta­wiennictwo Matki Bożej, za po­sługę kapłanów i zaangażowanie wiernych. Dziękujemy również za ostatnie remonty elewacji, dachu i wnętrza świątyni – mówi proboszcz ks. Mieczysław Dereń. Przygotowaniem do obcho­dów 25-lecia istnienia parafii będą rekolekcje, które od 23 do 25 sierpnia wygłosi paulin, o. Bogdan Waliczek.

Główna ju­bileuszowa Msza św. odprawiona zostanie 26 sierpnia o godz. 18.30 pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta. Poprzedzi ją o godz. 17.30 koncert organowy w wy­konaniu Juliana Tatarynowicza (organy) i Marleny Michalak (skrzypce).

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.