Stachu

Prezentujemy najnowszy teledysk grupy Voice Band.

„Stachu”, to wzruszająca historia miłosna napisana w 1938 roku, wpleciona w rytm tanga, opowiedziana z kobiecej perspektywy i przepięknie, emocjonalnie zinterpretowana. Klip który powstał do utworu urzeka nastrojową, tajemniczą atmosferą która doskonale wpisuje się w jesienną aurę.

Utwór pochodzi z płyty "W siódmym niebie" inspirowanej muzyką, filmem, kabaretem lat trzydziestych, zawiera 14 piosenek do tekstów m.in. Juliana Tuwima, Mariana Hemara, z muzyką Wł. Dana, Henryka Warsa w ekskluzywnych aranżacjach. Ukazała się ona nakładem EMI Music Poland.

„Marzenie o stworzeniu grupy wokalnej nawiązującej stylem śpiewania i repertuarem do niezwykle popularnych chórów męskich okresu międzywojennego prześladowało mnie od lat” – wyznaje Arek Lipnicki, założyciel Voice Bandu, który do współpracy nad debiutancką płytą zespołu zaprosił swoja siostrę Anitę, wokalistkę znaną z projektów solo, Lipnicka & Porter, Varius Manx.

„Kocham wszystko, co niedzisiejsze - deklaruje artystka – Jestem entuzjastką vintage'owych brzmień, retro klimatów. Nie trzeba mnie było długo namawiać, bym zajęła się produkcją „W siódmym niebie”.

Anita zaśpiewała również gościnie w czterech z trzynastu piosenek składających się na ten pełen wokalnego kunsztu i bezpretensjonalnego uroku krążek.

VoiceBandVEVO Voice Band & Anita Lipnicka - Stachu

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA

Reklama

Reklama