Rośnie liczba abonentów

Telewizja Polska informuje, że w 2012 roku odnotowano wzrost liczby zarejestrowanych abonentów TV z 6 891 181 do 6 929 882.

Mimo, że jest to wzrost nieznaczny dane wskazują na odwrócenie negatywnego trendu, bowiem w latach 2010 i 2011 liczba zarejestrowanych abonentów systematycznie malała. W 2010 zmniejszyła się o około 51 tysięcy, a w 2011 o 31 tysięcy.

W 2012 roku wzrosła też liczba abonentów faktycznie wnoszących opłaty. Jednocześnie jednak z powodu szerokiego zakresu zwolnień z wnoszenia opłat abonamentowych wzrosła liczba osób zwolnionych z obowiązku płacenia abonamentu. W styczniu 2013 roku, gdy szczególnie nasilona była kampania na rzecz płacenia abonamentu, liczba zarejestrowanych abonentów wzrosła o kolejnych 14 tysięcy.

Według TVP powyższe dane przekazane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, podważają pojawiające się opinie na temat rzekomego zjawiska wyrejestrowywania odbiorników radiowych i telewizyjnych w reakcji na egzekucję należności, jaką prowadzą urzędy skarbowe na wniosek Poczty Polskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości