Grand Media Awards dla filmu Michaela Majerskiego

Tuż przed weekendem odbyła się w Wiedniu uroczysta ceremonia przyznania prestiżowych nagród Unii Europejskiej Erasmus Euro Media Awards.

Główną nagrodę "Grand Media Awards" otrzymał nowy film dokumentalny Michała Majerskiego, "Oberschlesien - tu, gdzie się spotkaliśmy".

Michael Majerski Nowy / Neu / Trailer/ Oberschlesien - Here Is Where We Meet

European Media Awards przyznaje co roku nagrody za medialny wkład w integrację społeczeństwa europejskiego, dyskusji o jego wspólnych wartościach i przyszłości. W tym wypadku film został przedstawiony również jako dzieło o wybitnych wartościach artystycznych.

Ten pełnometrażowy film, na przykładzie Górnego Śląska, podejmuje problem tworzenia i identyfikacji nowej wspólnoty społecznej, dzisiaj, jako wynik wypędzeń i przesiedleń ludności po II wojnie światowej.

"Na terenach tzw. "Ziem Odzyskanych" problem ten jest w dalszym ciągu przemilczany lub traktowany emocjonalnie. Skutkiem są widoczne do dzisiaj na Śląsku konflikty na tle narodowościowym i kulturalnym" - czytamy w komunikacie dla mediów.

Poprzedni film Michaela Majerskiego "Oberschlesien - kołocz na droga", który podjął podobny temat, obejrzało na Górnym Śląsku już ponad 100 tysięcy widzów. Można go obejrzeć także na naszym portalu. Wystarczy kliknąć tutaj

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama