Katowice: IX Kiermasz Wydawców Katolickich

Organizatorem dwudniowej imprezy jest Księgarnia św. Jacka.

IX Kiermasz Wydawców Katolickich rozpoczął się 24 maja w Katowicach. Dwudniowa impreza odbywa się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego a jej organizatorem jest Księgarnia św. Jacka.

Wśród imprez towarzyszących prezentacji aktualnej oferty katolickich wydawców z całej Polski znalazły się spotkania z kard. Dominikiem Duką OP, prymasem Czech (autorem książki „Tradycja jest wyzwaniem”), z Tomaszem Rożkiem (dziennikarzem i popularyzatorem nauki), ks. Henrykiem Bolczykiem (autorem książki „Wolny człowiek-wolny naród”), Mariolą i Piotrem Wołochowiczami (autorami książek o miłości i rodzinie).

Przygotowano również wystawę „Rok Wiary. Wybór katechizmów, modlitewników i mszalików ze zbiorów Biblioteki Teologicznej”. Natomiast w sobotę odbędzie się już po raz szósty „Dyktando dla rodzin”.

Otwierając imprezę metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę, że kontekst, w jakim odbywa się tegoroczny Kiermasz Wydawców Katolickich. - To nie tylko kolejne Metropolitalne Święto Rodziny, ale również Rok Wiary oraz rok duszpasterski przeżywany w Polsce pod hasłem „Być solą ziemi” - mówił.

Abp Skworc dziękował wydawcom katolickim za uwzględnienie tych kontekstów w swej działalności. Stwierdził też, że „książka katolicka ma przede wszystkim zadanie ewangelizacyjne” i zaapelował do wydawców. by służyli nowej ewangelizacji.

Kiermaszowi towarzyszyły akcje „Oddaj książkę – zdobądź rabat” oraz „Podaruj innym cząstkę siebie”, promująca ideę dawstwa szpiku kostnego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama