Platynowo-złote

Chór Puellae orantes otrzyma 28 grudnia prestiżowe wyróżnienia za album „Kolędy i pastorałki”.

W Tarnowie odbyła się konferencja prasowa, na której ks. prał. Władysław Pachota i Aleksandra Topor podsumowali mijający rok działalności artystycznej chóru. – Płyta „Kolędy i pastorałki. Łukaszewski & Bembinow” otrzymała w tym roku status złotej płyty, a wydanie dvd platynowej. Podstawowy nakład płyty wynosił 7 tys. sztuk, w ubiegłym roku był dodruk 2 tys. sztuk, a w tym roku 2,5 tys., w sumie 11,5 tys. sztuk, z czego udokumentowanej sprzedaży jest ponad 7 tys. sztuk, stąd przyznanie nagrody złotej i platynowej płyty – mówi ks. Pachota. Wręczenie nagród odbędzie 28 grudnia w bazylice katedralnej w Tarnowie podczas koncertu. Płyty te otrzyma chór z rąk dyrektora generalnego Związku Producentów Audiovideo Marka Staszewskiego. – Jest  to ogromny sukces promocji muzyki poważnej w Polsce, tym bardziej że jest to – w naszym przypadku – muzyka chóralna. W 2013 roku znaleźliśmy się w gronie tak wspaniałych artystów muzyków, jak Andrea Bocelli, Aleksandra Kurzak, Mariusz Kwiecień czy Janusz Olejniczak. Jeżeli chodzi o płytę dvd, to tę nagrodę w 2013 roku otrzymały cztery albumy, z czego nasz jest jedyny w kategorii muzyki poważnej. Oprócz nas są jeszcze dwa albumy jazzowe, w tym Leszka Możdżera, i… Metaliki – mówi Aleksandra Topor.

Chór podczas koncertu w bazylice katedralnej zaprezentuje materiał z płyty „Kolędy i pastorałki”, jak również nowe aranżacje autorstwa Łukasza Farcinkiewicza. Z tym samym repertuarem chór wystąpi podczas kolejnych koncertów: 5 stycznia w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, 6 stycznia w bazylice mariackiej w Krakowie i 12 stycznia w kościele św. Jadwigi w Dębicy. – Zostaliśmy też zaproszeni, jako goście zespołu Audiofeels, do nagrania ich kolędowej płyty „Świątecznie”. Na płycie znaleźli się gościnnie Natalia Kukulska, Monika Burzym, zespół męski Affabre. Nagraliśmy z zespołem trzy utwory: „Jest taki dzień”, „Cicha noc” i „Przybieżeli do Betlejem” – mówi Aleksandra Topor.

Ks. Władysław Pachota   Ks. Zbigniew Wielgosz /GN Ks. Władysław Pachota
Dyrektor chóru Puellae orantes prezentuje limitowaną edycję trzech ostatnich płyt zespołu
Chór wydał w tym roku kolejny wyjątkowy album. – Jest to limitowana edycja na potrzeby naszego mecenasa Tauron Polska Energia, który zawiera trzy płyty: „Klasycy wiedeńscy”, „Kolędy i pastorałki” oraz „Ave Maria”. Album ten znajdzie się w polskich placówkach dyplomatycznych jako promocja polskiej kultury – mówi ks. Pachota. W najbliższych planach zespołu są trzy koncerty noworoczne, które odbędą się w Lusławicach, Krakowie i Katowicach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama