Gwiazdy literatury w Krakowie

Jaume Cabré gościem Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie!

Od lat uznawany jest za najwybitniejszego katalońskiego pisarza. Powieść „Wyznaję” z 2011 r. uczyniła go jednym z najważniejszych autorów europejskich. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, którego książki tłumaczono na  kilkanaście języków i wydawano w setkach tysięcy egzemplarzy. Jaume Cabré jesienią pojawi się w Polsce na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie (23-26 października). Wraz z nim setki najpopularniejszych autorów z Polski i zagranicy, największe wydawnictwa oraz tłumy czytelników  z całego kraju.

Ponad pół tysiąca autorów
Zaledwie 3 tygodnie dzielą nas od 18. edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie, które po raz pierwszy odbędą się w nowoczesnych przestrzeniach EXPO Kraków, przy ulicy Galicyjskiej 9 w Krakowie. Każdego dnia wydłuża się lista autorów, z którymi będą mogli spotkać się czytelnicy. Poza wspomnianym Jaume Cabré swój udział w Targach potwierdzili tacy zagraniczni autorzy jak: jeden z najpopularniejszych obecnie izraelskich pisarzy Etgar Keret, szwedzki duet Jerker Eriksson i Håkan Axlandr Sundquist – piszący thrilerry pod pseudonimem Erik Axl Sund, Kateřina Tučková, czeska pisarka i kuratorka wystaw czy hiszpański pisarz młodego pokolenia  Javier Sierra.

W Targach potwierdziło udział bardzo wielu znamienitych autorów m. in. Jacek Dehnel, Julia Hartwig, Grzegorz Kazdepke, Marek Krajewski, Ryszard Krynicki, Roma Ligocka, Zygmunt Miłoszewski, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Izabela Sowa, Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Barbara Toruńczyk, Szczepan Twardoch,  Krzysztof Varga, Janusz L. Wiśniewski. 

Ćwierć miliona czytelników
Tyle osób odwiedziło na przestrzeni kilkunastu edycji Targi Książki w Krakowie. Aby zrozumieć magię tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego trzeba odwiedzić jesienią halę EXPO Kraków.

- Bywam na targach organizowanych na całym świecie i nigdzie poza Krakowem nie ma takiej pasji jak tutaj! – mówiła włoska pisarka i dziennikarka Marlena de Blasi.

W podobnym tonie wypowiada się Jonathan Carroll. - Wszędzie na świecie podczas Targów robi się biznesy, a tutaj jest coś więcej, czyli znakomity klimat literackiego święta – mówił amerykański pisarz podczas zeszłorocznej edycji Targów.

W tym roku Targi przenoszą się do nowej długo wyczekiwanej hali EXPO Kraków – jednego
z najnowocześniejszych ośrodków targowo-kongresowych w kraju. Tym samym coraz odważniej aspirują do miana znaczącej imprezy w Europie. W październiku do stolicy Małopolski przyjadą najbardziej znaczące wydawnictwa, a wraz z nimi autorzy, znane osobistości świata kultury, sportu, mediów, polityki, do których z pewnością ustawią się kilometrowe kolejki – tłum czytelników spragnionych kontaktu ze swoimi ulubionymi pisarzami.

Rekordowo międzynarodowe
W tym roku po raz pierwszy do nazwy Targów Książki w Krakowie dołączył przymiotnik „Międzynarodowe”. Wszystko za sprawą rekordowej liczby wystawców z zagranicy  - potwierdzono udział m.in. wydawnictw z: Austrii, Australii, Belgii, Białoruś,  Bułgarii, Czech, Finlandia, Francji, Grecji, Hiszpanii, Kanady, Niemiec, Szkocji, Słowacji, Szwajcarii, Syrii, Taipei, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii
 i Włoch.

Osiemnastkowe targowe prezenty
Wkraczanie w pełnoletność to doskonała okazja do składania życzeń. Dlatego organizatorzy
18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie proponują wyjątkową akcję dla swoich entuzjastów. #Selfie18 to zabawa, która polega na wykonywaniu zdjęć selfie z życzeniami urodzinowymi dla Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Organizatorzy Targów wybiorą osiemnaście najciekawszych zdjęć – tych niebanalnych, wykonanych w wyjątkowych miejscach lub z użyciem nietypowych rekwizytów. 18 laureatów trafi na jedną z okładek katalogu targowego (drukowanego i elektronicznego), zdobędzie bezpłatną wejściówkę na Targi oraz będzie miało możliwość wzięcia udziału w spotkaniu VIP z autorem, którego nazwisko na razie jest niespodzianką.

Dodatkowo, każda osoba, która w dniach 23-26 października 2014 r. będzie obchodzić 18. urodziny otrzyma bezpłatną wejściówkę na Targi. Solenizancie! Pamiętaj, zabierz szkolną legitymację!

Do obiektu EXPO Kraków, w trakcie Targów, kursował będzie EXPO Bus.

Galicyjska 9 – warto zapamiętać ten adres. To tutaj odbędzie się czterodniowe i najważniejsze w Polsce święto książki!

***

Szczegółowy program Targów: www.ksiazka.krakow.pl

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama