Powstanie telewizja wyszehradzka?

Rząd węgierski zgadza się, by został utworzony wspólny kanał telewizyjny Grupy Wyszehradzkiej - poinformowano we wtorkowym numerze Monitora Węgierskiego.

W opatrzonym parafą premiera Viktora Orbana postanowieniu rządu napisano, iż rząd jest zdecydowany i zgadza się, by w ramach współpracy Grupy Wyszehradzkiej powołać wspólny kanał telewizyjny.

Propozycja stworzenia wspólnej telewizji Grupy Wyszehradzkiej padła podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy na początku września.

Prezes TVP Jacek Kurski poprosił wówczas premierów V4 o odniesienie się do pomysłu utworzenia wspólnej, anglojęzycznej telewizji, która - jak zaznaczył - miałaby przedstawiać punkt widzenia oraz promować kulturę, przyrodę krajów V4.

Optymistycznie do tego pomysłu odniosła się premier Beata Szydło. Powiedziała, że w ramach reform UE jest potrzebna nowa forma komunikacji i ten pomysł wpisuje się w to. "Prezes Kurski to człowiek, który pokonuje wszystkie przeszkody i za dwa lata, a może wcześniej tę telewizję otworzy" - powiedziała.

Orban przypomniał wtedy, że jest szefem rządu od 11 lat, i wyraził żal, że taka telewizja nie powstała szybciej. "Czekam na numer konta, na które trzeba wpłacić składkę" - powiedział.

Premier Czech Bohuslav Sobotka zadeklarował, że jeśli taki projekt zostanie uzgodniony przez państwa V4, to jego kraj się do niego włączy. Premier Słowacji Robert Fico powiedział zaś, że to dobry pomysł, ale zaznaczył, że "diabeł tkwi w szczegółach".

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  08.11.2016 21:49
  pisałem o tym rok temu do Min. Glińskiego, chociaż wiadomo, że na Berdyczów. Niemniej jednak ktoś to podchwycił na najwyższym szczeblu. Wspaniała wiadomość, ale błagam - nie po angielsku. To powinny być sprytnie realizowane produkcje we wszystkich 4 językach, nawet na raz. To wszystko da się zrobić. Tylko nie po angielsku bo wyjdzie z tego reklama turystyczna i nikogo to z nikim nie zbliży, a taki jest cel tego kanału jak sądzę.
 • paulus
  09.11.2016 07:47
  Byloby calkiem dobrze gdyby nie ten angielski jezyk.Czy znowu chodzi ze to gesi?Przeciez Slowakow czy Czechow nie trzeba nawet tlumaczyc ...a dobrze sie douczyc..no a wegierski mozna .Przeciez wiekszosc programow nie jest na zywo.Angielska wersja jako reklamowa wersja dla Europy ,czemu nie.Szczesc Boze
 • Gość
  12.11.2016 10:58
  Wydaje mi sie ze angielski jest najlepszym wyborem ,telewizje bedzie ogladac cala europa a jezyk angielski zna bardzo duza czesc europejczykow ;
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Więcej nowości