Jezus żyje

Pogrążyć się w modlitwie. Zatopić w biblijnej lekturze. I On tam jest.

Zanim zacząłem pisać tę recenzję, postanowiłem zrobić mały eksperyment. Najpierw przejrzałem strony główne kilku najpopularniejszych portali katolickich. Następnie przekartkowałem religijne periodyki dostępne w czytelni czasopism Biblioteki Śląskiej i… I nastąpił szok.

Otóż uświadomiłem sobie, że gdyby to samo zrobił ktoś, kto nigdy dotąd nie słyszał o chrześcijaństwie, najprawdopodobniej w życiu by się nie domyślił, że ma ono coś wspólnego z Jezusem Chrystusem. 

To nie jest tak, że Jezusa w chrześcijańskich mediach nie ma w ogóle. Ale niestety, nie jest On też postacią centralną. To inne tematy dominują. Inne „treści” są bardziej atrakcyjne, klikalne, na topie...

I nagle pojawia się Sarah Young, udowadniająca, że może być inaczej. Jej kolejne książki sprzedają się w gigantycznych nakładach, a wszystkie one, bez wyjątku, poświęcone są właśnie Jezusowi. Relacji, więzi jaką udało się stworzyć autorce ze Zbawicielem.

Najnowsza pozycja nosi tytuł „Jezus żyje” i jest zbiorem refleksji autorki na temat cząstek „z których składa się miłość do Jezusa, relacja z Nim i ludzkie losy”. Nadzieja, radość, niebo, wdzięczność, ale także niepokój, słabość, czy przeciwności… - oto niektóre z nich.

Jak to zwykle u Young bywa, z jej tekstów emanuje wielki spokój. One krzepią, koją i oferują nam wielką duchową pociechę. To nieprawdopodobne, ale po raz kolejny dowiodła, jak niewiele trzeba. Wystarczy pogrążyć się w modlitwie, zatopić w biblijnej lekturze, a następnie zacząć spisywać swe myśli i doznania. I On tam jest.

Bardzo dobrym pomysłem było opatrzenie każdej z youngowych refleksji cytatami z Pisma Świętego. Dzięki temu czytelnicy mogą sięgnąć do Źródła i zacząć snuć własne modlitewne rozważania.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.