Zmarł Charles Bradley - wokalista soulowy

W wieku 68 lat zmarł w sobotę w Nowym Jorku słynny amerykański wokalista soulowy Charles Bradley - poinformował magazyn "Billboard", powołując się na menedżera artysty.

Od 2016 roku Bradley zmagał się z chorobą nowotworową. Na początku września poinformował, że odwołuje wszystkie zaplanowane do końca roku koncerty i skupia się na walce z chorobą. Artysta zmarł w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół.

Wiadomość o śmierci piosenkarza podano także na jego stronie internetowej: "Z ciężkim sercem informujemy o śmierci Charlesa Bradleya(...) Dziękujemy wam za myśli i modlitwy w tym trudnym okresie".

Pierwszy, debiutancki album "No Time for Dreaming" wydał dopiero w 2011 r. W ubiegłym roku ukazał się trzeci i ostatni album Bradleya "Changes", uznany przez wiele magazynów muzycznych za jeden z najlepszych albumów roku 2016.

Występował także w Polsce, m.in. w 2012 roku na katowickim OFF Festiwalu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, MUZYKA, PAP, USA, ZGON

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Więcej nowości