Co jakiś czas pytamy samych siebie o wierność Janowi Pawłowi II. O wierność kulturze życia, którą głosił nieustannie.
Pani redaktor pyta także o to, jakim prawem wystawa stanęła na świdnickim rynku. Rzecznik Urzędu Miasta tłumaczy, że organizatorzy spełnili wszystkie wymagane procedury dotyczące dzierżawy przestrzeni Rynku dla tego rodzaju prezentacji. Natomiast urzędnicy nie mają prawa recenzowania treści wystawy „ponieważ naruszałoby to prawo do wolności wyrażania poglądów”.
Mnie jednak uderzyła jednak cytowana w tekście wypowiedź. Marta, jedna z uczennic, na widok zdjęć miała wyznać ze łzami.
– Szok. Szok. Nigdy tego nie zrobię. Nie wiedziałam, że dziecko w czwartym tygodniu od poczęcia ma już tak dobrze wykształcone rączki i nóżki. Tych zdjęć nigdy nie zapomnę!
Nic dodać nic ująć.
Co dalej?
„Zdobądźmy się zatem na pokorę i odwagę modlitwy i postu, aby sprowadzić Moc z wysoka, która obali mury oszustwa i kłamstwa, zasłaniające przed oczyma wielu naszych braci i sióstr niegodziwość czynów i ustaw wrogich życiu” (EV, nr 100).
Kiedy oglądałem wystawę z chłopakami z poprawczaka, żaden z nich nie miał wątpliwości co do zbrodniczego charakteru aborcji. Prostolinijność, z jaką wyrażali swoje zdanie, nie nadaje się do publicznego cytowania. Jednak ich wrażliwość wobec nienarodzonych i ich matek była zaskakująca.
Poruszająca wystawa staje się zadaniem dla wszystkich, którzy ją udostępnili świdniczanom. Wszystkich, którzy, świadomie lub mimo woli, zmierzyli się z jej przesłaniem.
Fundacja Pro organizuje m.in. kampanię społeczną wokół Narodowego Dnia Życia, prowadzi portal pomocowy: codalej.pl, będzie nadal prezentować wystawę „Wybierz życie”.
Urząd Miasta domaga się rzetelnej debaty na temat ludobójstwa dokonywanego w murach klinik. Chce także wesprzeć wydawnictwo, które podpowie matkom w trudnej sytuacji socjalnej, gdzie znajdą pomoc.
Nasza redakcja przygotuje treść ulotki. Chcemy także poprosić świdnicki oddział ginekologiczno-położniczy o zgodę na umieszczenie w szpitalu „łóżeczka życia”. Jesteśmy także gotowi zorganizować profesjonalne szkolenie dla ginekologów, pielęgniarek, salowych i położnych, w jaki sposób mogą pomóc kobiecie w podjęciu decyzji o urodzeniu dziecka, mimo że nie jest chciane, by oddać je do adopcji.
Chłopaki z poprawczaka zaraz po powrocie za kraty poprosili o Mszę św. w intencji dzieci zagrożonych aborcją.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.