40 kroków do Wielkanocy

Pamiętacie "Adwentownik", który promujemy od kilku lat jako dobry przewodnik dla dzieci i rodziców przygotowujący do Bożego Narodzenia? Powstał jego młodszy i grubszy brat - "Wielkopostnik". Pozycja jest już do nabycia w księgarniach,

Elżbieta Woźniak-Łojczuk autorka obu pozycji podkreśla, że na rynku nie ma zbyt wielu propozycji dla dzieci i ich rodziców jak dobrze przeżyć Wielki Post.

Do stworzenia "Wielkopostnika" zachęcili już sami czytelnicy, którzy dawali do zrozumienia, że chętnie skorzystaliby z pomocy, gdyby taką mieli.

"Wielkopostnik" ma być zatem także inspiracją dla rodziców i opiekunów. - Pozycja ma im pomagać wyjaśniać i wprowadzać przeżywane tajemnice wiary. Na jednej stronie trudno zmieścić wszystko, co istotne, ale te treści mogą być inspiracją do pogłębienia tematu w rodzinnych rozmowach - zaznacza E. Woźniak-Łojczuk i wyraża nadzieję, że jej propozycja pozwoli na codzienną pracę nad sobą w duchu modlitwy, pokuty i jałmużny.

Począwszy od Środy Popielcowej, każdy dzień to inna strona „Wielkopostnika”, podzielona na: dar serca, czyli zadanie, ciekawostkę, licznik i datę oraz dzień tygodnia. Dodatkowo do książki dołączona jest specjalna karta do uzupełniania, na której dzieci mają codziennie zaznaczać na koronie cierniowej Pana Jezusa dobre uczynki. Jeśli dziecku uda się taki dobry uczynek spełnić, wówczas może namalować jeden kwiat i w taki sposób wyciągnąć jeden kolec z korony.

Przewodnik jest do nabycia m.in. we Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej (pl. Katedralny), w księgarni „Pociąg do bajeczki” (ul. Monte Cassino 68 Wrocław) oraz w dystrybucji online na www.madramama.pl.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama