Zdigitalizowana telewizja

Zbiory TVP mają być systematycznie digitalizowane i zamieszczane w internecie - postanowiono w liście intencyjnym podpisanym w Warszawie przez ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego, prezesa TVP Juliusza Brauna oraz dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego - Michała Merczyńskiego

Na digitalizacje archiwów polskiej telewizji przeznaczone zostanie co najmniej 25 mln zł z pięcioletniego programu rządowego KULTURA + Digitalizacja (ok. 5 mln zł rocznie). Zbiory zniszczeją jeśli w ciągu 20 lat nie zapisze się ich cyfrowo. Telewizja Polska ma 18 archiwów. Największy z nich Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych gromadzi materiały powstałe od 1952 czyli początku istnienia telewizji. Znajduje się w nim ok. 280 tys. taśm magnetycznych i ok. 4,3 tys. akt. Przede wszystkim jest tam obejmujące 78 tys. pozycji archiwum filmowe w tym bezcenne zapisy teatrów telewizji i koncertów chopinowskich. Zdigitalizowane materiały będą udostępniane na portalu www.nina.gov.pl, który od połowy roku 2011 ma funkcjonować w nowym kształcie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TELEWIZJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.