Reżyser - królem

Kto zagra króla Jana III Sobieskiego w filmie „Bitwa pod Wiedniem”? Chociaż zdjęcia do superprodukcji rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej, producenci długo trzymali w tajemnicy nazwisko aktora, który ma wcielić się w postać króla

Ostatecznie okazało się,  że   Sobieskiego zagra reżyser Jerzy Skolimowski.

Gdyby tron można zdobyć postawą piękną, i takby nań zasłużył. Słusznego wzrostu, pełnej twarzy, rysów regularnych, nosa orlego, oczu ognia pełnych, z fizjonomią szlachetną i otwartą - był pięknym w istocie – pisał o Sobieskim ksiądz Francoisa Gabriel de Foyer, autor  pierwszej biografii króla zatytułowanej „Histoire de Jean Sobieski, Roi de Pologne”. 

Jego dostojna postawa wraz z artystyczną charyzmą oraz jego światową karierą czynią go idealnym odtwórcą roli króla. Jest właśnie tym królem, którego długo szukaliśmy. – uzasadniał wybór Skolimowskiego Alessandro Leone, producent „Bitwy pod Wiedniem”

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.