Dwa Teatry w Sopocie

Najlepsze słuchowiska i spektakle telewizyjne będą mogli obejrzeć i wysłuchać wczasowicze nad morzem

12 spektakli i 16 słuchowisk znajdzie się w programie XI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2011”. Festiwal odbędzie się w dniach 18 do 20 czerwca w Spocie. W ramach festiwalu odbędą się także  z twórcami i gwiazdami, prezentacje pozakonkursowe, koncerty oraz warsztaty dla młodzieży i studentów.

Wśród konkursowych słuchowisk znajdą się m.in.: nominowana do Prix Europa 2011 „Pętla” Krzysztofa Czeczota (Polskie Radio Szczecin), „Boulevard Voltaire” Andrzeja Barta (Program 2 Polskiego Radia),   a także zrealizowane w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Pro Logic II: „Osobliwa historia księcia Myszkina” wg „Idioty” Fiodora Dostojewskiego w reż. Henryka Rozena (Teatr Polskiego Radia) i „Kapitan z Köpenick” Carla Zückmayera w reż. Jana Warenyci (Teatr Polskiego Radia) 

Spośród realizacji Teatru Telewizji zaprezentowane zostaną m.in.  spektakle: „Czarnobyl. Cztery dni w kwietniu” Janusza Dymka, Sławomira Popowskiego i Igora Sawina, „Komedia romantyczna” Wojciecha Tomczyka w reż. Michała Gazdy, „Księżyc i magnolie” Rona Hutchinsona w reż. Macieja Wojtyszki oraz dwuczęściowy „Auslöschung – wymazywanie” Thomasa Bernharda w reż. Krystiana Lupy.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DWA TEATRY, SOPOT

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama