Zarapował o Henryku II Pobożnym

Krakowski raper skomponował utwór o legnickim księciu.

Utwór przygotował krakowski raper Roman Lachowolski na cześć legnickiego księcia i kandydata na ołtarze Henryka II Pobożnego.

Za całym dziełem stoi była senator RP, znana legnicka lekarz onkolog Dorota Czudowska. Mówi, że nigdy specjalnie nie interesowała się takim rodzajem muzyki, jednak przed dwoma laty miała możliwość wysłuchać mini koncertów Romana Lachowolskiego ps. Bosski.

- Pełniłam wówczas mandat Senatora RP i byłam obecna w Dzierżoniowie na przysiędze żołnierskiej Wojsk Obrony Terytorialnej. Wśród przysięgających żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej był pan Lachowolski. Chociaż pochodzi z Krakowa, jest żołnierzem dolnośląskiego WOT-u. Po przysiędze dał koncert patriotyczny i śpiewał m.in. o gen. Nilu. Udało mi się z nim porozmawiać i zaproponować nagranie utworu na cześć księcia Henryka II Pobożnego. Wstępnie się zgodził. Fundacja "Książę Henryk Pobożny - Obrońca Europy" dograła sprawę i oto mamy co słuchać - mówi Dorota Czudowska.

Roman Lachowolski jest liderem fundacji Drużyna Mistrzów Sport Muzyka Pasja. Jest autorem i wykonawcą rapowego hymnu Wojsk Obrony Terytorialnej. Można go posłuchać poniżej:

Wojska Obrony Terytorialnej HIP-HOPOWY HYMN TERYTORIALSÓW

 

Premiera „książęcego rapu” miała miejsce kilka dni temu. Przygotowanie oraz nagranie odbyło się na zamku piastowskim w Legnicy, siedzibie m.in. Wojskowej Szkoły Średniej im. Zawiszy Czarnego. Jej uczniowie brali udział w kręceniu klipu.

- Moja siostrzenica napisała mi, że gdyby w jej szkole w ten sposób uczono historii, na pewno o wiele więcej by o niej wiedziała – zachwala utwór Dorota Czudowska.

DruzynaMistrzow Drużyna Mistrzów - Henryk II Pobożny (offcial music video)

Piosenka powstała na zamówienie legnickiej fundacji "Książę Henryk Pobożny - Obrońca Europy", która to otrzymała na ten cel z KGHM Polska Miedź SA 24 tys. zł.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości