Afrykańska symfonia wybrzmiała w Lyonie

To była premiera. Angelique Kidjo, światowej sławy artystka pochodząca z Beninu uczciła legendy afrykańskiej sceny muzycznej w koncercie z orkiestrą symfoniczną, którą poprowadził niemiecki dyrygent Christian Reif.

Wydarzenie miało miejsce 19 czerwca w byłym rzymskim teatrze w Lyonie i zgromadziło ponad 2500 melomanów.

90 minutowy koncert zachwycił muzyczną różnorodnością, gdzie afrykańskiej muzyce towarzyszyła orkiestra symfoniczna.

Jak zauważył dyrygent, to „dobra zabawa przełamać tę lukę i współpracować z zachodnią orkiestrą klasyczną z większą ilością afro popu, stąd sprawienie, aby orkiestra brzmiała odlotowo i autentycznie jest zarówno radością, jak i wyzwaniem”.

Angelique Kidjo wystąpiła z różnymi artystami. Z francusko izraelską piosenkarką Yael Naim zaśpiewała „Folon” ​​malijskiej ikony muzyki, Salifa Keity.

OFFICIAL SALIF KEITA CHANNEL Salif Keita Folon

Z Lurą z Zielonego Przylądka zaśpiewała, aby uczcić Cesárię Évorę. Złożyła także hołd swojemu zmarłemu przyjacielowi Manu Dibango, śpiewając Soul Makossa z jego synem Jamesem BKS.

W koncercie wzięła również udział gabońska piosenkarka, Pamela Badjogo, której twórczość celebruje dziedzictwo kulturowe obejmujące afrop-pop, highlife i afrobeat.

Na terenie teatru, zabytku archeologicznego wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, co roku odbywa się festiwal Les Nuits de Fourvière.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Więcej nowości