Salon Plakatu Polskiego po raz piąty

W dniach od 7 lipca do 4 września 2011 w Muzeum Plakatu w Wilanowie rozpoczął się kolejny Salon Plakatu Polskiego.

W dniach od 7 lipca do 4 września 2011 w Muzeum Plakatu w Wilanowie  rozpoczął się kolejny Salon Plakatu Polskiego. Ogólnopolska cykliczna wystawa  organizowana jest co dwa lata  przez Muzeum Plakatu w Wilanowie.   

W galeriach  Muzeum Plakatu w Wilanowie można obejrzeć ponad 500 prac prawie 100 polskich artystów. Wystawa stanowi największy przegląd grafiki użytkowej w kraju, bowiem w plakacie odbijają się najnowsze trendy w projektowaniu graficznym. Salon chwyta „na gorąco” to, co dzieje się w polskiej sztuce i kulturze.  

 Motywem przewodnim tegorocznego salonu jest szeroko pojęta nowoczesność. Większość uczestników to młodzi, choć często już uznani artyści.  

Obecnie w plakacie i w grafice użytkowej zwycięża typografia i stylizacja. Już nie odwzorowanie przedmiotu, ale przedstawianie go za pomocą kompozycji, wzoru, czy choćby faktury. Nadesłane prace cechuje futurystyczna stylistyka, awangardowe rozwiązania plastyczne, czasem posunięte wręcz do granic komunikatywności, wizualna brawura i estetyczna drapieżność.

Na wystawie będzie można także  podziwiać najnowsze prace największych mistrzów – Waldemara Świerzego, Lecha Majewskiego, Mieczysława Wasilewskiego, Stanisława Wieczorka, Władysława Pluty, Macieja Buszewicza, Lexa Drewińskiego czy Leszka Hołdanowicza.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MUZEUM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.