Kulka, Zelnik, Komorowska dla Jana Pawła II

Dziś w Warszawie niezwykły koncert. Aktorzy i muzycy wspomną papieża Polaka, włączając się przy tym w dialog międzyreligijny, którego nową odsłoną było spotkanie w Asyżu

Koncert "Od Abrahama..." będzie uczczeniem 33. rocznicy wyboru kardynała Wojtyły na następcę świętego Piotra. Jak przekonuje diakon Bogdan Sadowski, dyrektor programowy Centrum Myśli Jana Pawła II będzie to również nawiązanie do spotkania w Asyżu. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu są bowiem trzy cytaty. Pierwszy pochodzi z Księgi Psalmów: "Na wieki będę opiewał łaski Pana" (Ps 89). Drugi to słowa Jana Pawła II skierowane do Żydów: "Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i można nawet powiedzieć starszymi braćmi". Trzecim jest wypowiedź rabina Michaela Schudricha po śmierci Jana Pawła II: "Jego miłość, wrażliwość i serce wobec nas nigdy nie zostaną zapomniane".

W koncercie wezmą udział znani polscy artyści: Maja Komorowska (słowo), Konstanty Andrzej Kulka (skrzypce), Izabella Kłosińska (sopran), Izabella Rzeszowska (śpiew), Emanuel Bączkowski (organy), Jerzy Zelnik (słowo). Ich występom będą towarzyszyły pokazy filmów ze spotkań ekumenicznych Jana Pawła II.

Koncert rozpocznie się o 19.15 na placu Grzybowskim w Warszawie, w pobliżu kościoła Wszystkich Świętych. Poprzedzi go Msza święta, którą odprawi kard. Kazimierz Nycz w kościele Wszystkich Świętych. Podczas koncertu będą zbierane pieniądze na rzecz Fundacji Jana Pawła II. Jak tłumaczy Ewa Bednarkiewicz z Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II, które jest współorganizatorem koncertu, zadaniem towarzystwa jest szerzenie dzieła miłosierdzia. Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu gorąco o to prosił.

Towarzystwo m.in. opiekuje się domem samotnej matki w Rzeszowie, do którego trafiają paczki z artykułami dla niemowląt i matek. Ze zbiórki w czasie koncertu można będzie też wesprzeć stypendystów Jana Pawła II w Lublinie, pozostających w potrzebie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama