Na Podhalu o godz. 21.37 zapłoną watry pamięci, a krzyż na Giewoncie zostanie podświetlony agregatem prądotwórczym przez kilku zakopiańczyków, którzy zmierzają od rana na ten tatrzański szczyt. W ten sposób górale z Podhala będą wspominać 9 rocznicę śmierci Jana Pawła II.
W Nowym Targu burmistrz Marek Fryźlewicz oraz przewodniczący rady miasta Paweł Liszka złożyli kosze kwiatów i zapalili znicze pod papieskim pomnikiem na nowotarskim lotnisku, gdzie w 1979 r. Jan Paweł II sprawował Mszę św. oraz przed tablicą poświęconą jego pamięci na ratuszu.
W samo południe natomiast, zamiast hejnału miasta odegrana została „Barka” - ulubiona pieśń papieża-Polaka.
Z kolei punktualnie o godzinie 21.37 na szczycie stoku narciarskiego „Zadział” zapłonie „Watra Pamięci”. Na uroczystości, które rozpoczną się o godz. 21, zaprasza starostwo i nowotarski oddział Związku Podhalan.
Uroczystości w plenerze odbędą się również w Kluszkowcach. Na szczycie Góry Wdżar o godz. 20.30 rozpocznie się tam polowa Msza św. .
Mszę św. na szczycie wulkanu sprawować będą karmelici bosi opiekujący się od wielu lat parafią w Kluszkowcach. Dojazd na szczyt zapewnia obsługa stacji Czorsztyn-ski. Każdy będzie mógł za darmo wjechać na górę kolejką krzesełkową.
Modlitwę będzie można śledzić również dzięki przekazowi telewizyjnemu. Transmisja dostępna będzie na stronie internetowej tvpodhale.pl.
Podobnie, jak w poprzednich latach, na szczyt Giewontu zmierza od godzin przedpołudniowych kilku mieszkańców Zakopanego, którzy niosą ze sobą agregat prądotwórczy, aby dokładnie o godz. 21.37 podświetlić nim krzyż na Giewoncie. W poprzednich latach, o ile były odpowiednie warunki pogodowe, podświetlony krzyż było doskonale widać w centrum Zakopanego.
Wieczorne czuwania modlitewne odbędą się również w sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej w Ludźmierzu i zakopiańskim sanktuarium Matki Boski Fatimskiej na Krzeptówkach.
Ten obraz jest opowieścią o okolicznościach śmierci św. Agnieszki, Rzymianki, zamęczonej w 304 roku.
Przyznano 29 wyróżnień i 28 nagród w poszczególnych kategoriach.
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
Czeka nas powrót do tradycyjnych podręczników i bibliotek w miejsce "narzędzi cyfrowych"?
Thriller o niemieckim teologu i antynazistowskim dysydencie wywołał kontrowersje.
W tej świątyni otwierają się na Boga serca nawet najbardziej zamknięte.