Pielgrzymi przeszli dzisiaj ponad 30 km w upale. Trochę ochłody przyniosła trasa w lasach na wschód od Oławy.
W Muzeum w Łowiczu do 1 września można oglądać wystawę sztuki sakralnej, która przedstawia historię, postacie i zabytkowe przedmioty, z których korzystali interrexi, przebywający w Łowiczu.
Po Mszy św. w kościele Świętych Piotra i Pawła w grobie rodzinnym na cmentarzu Rakowickim pochowano dziś prof. Jerzego Stuhra (1947-2024), wybitnego aktora teatralnego i filmowego, byłego rektora Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, zmarłego 9 lipca w wieku 77 lat.
Dziewczęcy chór katedralny Puellae Orantes z Tarnowa zdobył główną nagrodę międzynarodowego konkursu chóralnego w Prowansji. Dyrekcja chóru i dziewczęta podzielili się wrażeniami po konkursie podczas konferencji prasowej, która odbyła się w restauracji Tatrzańska w Tarnowie 16 lipca 2024 roku.
Codzienna Msza św, koncerty, ciekawe konferencje i warsztaty. W Kokotku nie ma czasu na nudę.
Wystawa "Tkacze historii. Pięć dekad mody w Polsce" przenosi odbiorców w świat rodzimego przemysłu odzieżowego od lat 50. do 90. ubiegłego wieku.
6.07.24, Płużnica Wielka. W budynku dawnej szkoły otwarta została Izba Pamięci, w której prezentowana jest wystawa "Śląscy Teksańczycy. Wczoraj i dziś". Z Płużnicy Wielkiej w 1854 r. wyruszyła pierwsza grupa emigrantów ze Śląska do Teksasu. W uroczystości otwarcia izby wzięła udział 50-osobowa grupa pielgrzymów z Teksasu, potomków śląskich emigrantów, pod przewodnictwem ks. Franciszka Kurzaja. Modlitwie przewodniczył bp Paweł Stobrawa.
W siedzibie głównej Biblioteki Kraków przy ulicy Powroźniczej otwarto 28 czerwca Gabinet Sławomira Mrożka. Zgromadzono w nim pamiątki po znanym pisarzu i dramaturgu.
Diakonia prowadzona przez ks. Arka Oslisloka znów zaprasza na muzyczny spektakl.
W galerii Krypta u Pijarów otwarto 11 czerwca nową wystawę. Ekspozycja ma tytuł "Krzyże. Malarstwo". Autorem pokazywanych w barokowej piwnicy obrazów jest zmarły w 2013 roku krakowski artysta Witold Urbanowicz.