- BeU przekonało całe jury, że muzyka chrześcijan może być na wysokim poziomie i niesztampowa - mówi Adam Guzdek, pomysłodawca Międzynarodowego Konkursu "Non Stop CCM" i organizator koncertu "Bądź jak Jezus".
Po roku przerwy parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej i jej duszpasterze z ks. proboszczem Marcinem Aleksym na czele zaprosili na rodzinny festyn w dniu odpustu parafialnego w niedzielę 13 czerwca. Wśród mnóstwa atrakcji, tą budzącą najwięcej radości był występ "Budki Suflera", czyli księży: Marcina Aleksego, Mateusza Dudkiewicza, Sebastiana Fajfera i Przemysława Gawlasa. Zwieńczeniem zabawy był koncert zespołu "niemaGOtu" pod namiotem w parku Słowackiego.
W Muzeum Diecezjalnym, w budynku Opactwa Pobenedyktyńskiego, można już oglądać wystawę "Święci Pańscy w ikonie", przygotowaną przez Pracownię Ikonograficzną Katarzyny Kobuszewskiej. To trzecia wystawa, która składa się na cykl "Rok z ikoną".
Dzisiaj w Galerii Sztuki Polskiej XIX w. Muzeum Narodowego w Sukiennicach odbył się pierwszy pokaz po konserwacji odnalezionego dzieła Maksymiliana Gierymskiego "Zima w małym miasteczku".
06.06.2021, Góra Świętej Anny. Pielgrzymka Mniejszości Narodowych i Etnicznych - odbywająca się po raz 26., z czego na Górze Świętej Anny po raz 25 (w ubiegłym roku przeniesiono ją do katedry opolskiej). Tym razem ważnym akcentem było złożenie hołdu i kwiatów na grobach poległych - żołnierzy niemieckich oraz powstańców poległych w 1921 r.
Teatr parafialny przedstawił nową sztukę traktującą o sile łaski, która ratuje od zagłady.
Wiele ciekawych eksponatów można zobaczyć na wystawie "Jestem, bo Jesteś", która przedstawia pamiątki z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
Chórzyści reprezentowali 18 chórów gospel działających w całej Małopolsce.
Mężczyźni od rana zapełniali kalwaryjskie wzgórze w Piekarach Śląskich. Z powodu pandemii w pielgrzymce może uczestniczyć tylko 10 tys. ludzi.
Mężczyźni od rana zapełniali kalwaryjskie wzgórze w Piekarach Śląskich. Z powodu pandemii w pielgrzymce może uczestniczyć tylko 10 tys. ludzi.