Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Z okazji piątej rocznicy śmierci Krzysztofa Pendereckiego, która zbiega się z 20. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II, w Papieskiej Bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie odbędzie się 1 kwietnia uroczysty koncert symfoniczny. Wykonane zostanie Credo - monumentalne dzieło kompozytora.
Tradycyjne krakowskie obrzędy, zwyczaje oraz praktyki religijne, jak Pochód Lajkonika, odpust Emaus i procesja św. Stanisława, są tematem najnowszej wystawy Muzeum Krakowa pt. "Od wielkiego dzwonu. Świętowanie w Krakowie". Ekspozycję od czwartku będzie można oglądać w Domu pod Krzyżem przy ul. Szpitalnej.
Cenne zabytki kultury i sztuki są we Lwowie przenoszone do schronów przeciwlotniczych ze względu na groźbę bombardowania. Do jednego ze schronów przetransportowano średniowieczną rzeźbę Jezusa Chrystusa z Katedry Ormiańskiej - informuje Ukraińska Prawda.
Kierująca przez prawie trzy dekady franczyzą filmowego agenta 007 Barbara Broccoli zapewniła, że James Bond powróci na ekrany. Nie chcemy zrobić filmu o Bondzie bez Bonda - cytuje ją we wtorek "Hollywood Reporter" ("HR").
Koncerty, wykłady, warsztaty wypełniają Prolog, czyli wstęp do 30. Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Wydarzenia od wczoraj są dostępne w internecie, od jesieni - także w świecie rzeczywistym. Prolog potrwa do 18 grudnia.
Historia parafii katolickich i szkół założonych przez Górnoślązaków w Teksasie w XIX wieku jest tematem opracowania wydanego przez Archiwum Państwowe w Opolu. Archiwiści wyjaśniają, skąd na mapie Teksasu w USA znalazły się takie nazwy jak Cestohowa, Panna Maria i Kosciuszko.
Amerykański pianista jazzowy i kompozytor, laureat Oscara za muzykę do filmu "Około północy", Herbie Hancock wystąpi 21 lipca w Krakowie. Po swoim pierwszym występie pod Wawelem artysta pojedzie nad Bałtyk, gdzie zagra na Szczecin Music Fest.
Kolor malachitowy, czyli ciemnozielony, będą miały najsłynniejsze krakowskie drzwi - gotyckie wrota do katedry na Wawelu - poinformował Społeczny Komitet Odnowy Zabytków Krakowa SKOZK, który sfinansuje prace.
Tożsamość narodowa nie jest dana, nie rodzimy się z nią. Jest ona tworem, który człowiek sam kształtuje w ciągu życia - przekonywał w poniedziałek w Krakowie filozof i polityk prof. Zbigniew Pełczyński, obywatel Polski i Wielkiej Brytanii.