Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie kultura.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Studenckie Warsztaty Filmowe "Połączalności siła", zorganizowane przez Fundację "Mathesianum", zgromadziły w Duszpasterstwie Akademickim "Maciejówka" młodych twórców, którzy zgłębiali świat ruchomych obrazów i mierzyli się z tematem patriotyzmu.
Zostali nimi Anna Dymna i Konstanty Gebert.
"Losem ciała jest nie byle jaka śmierć" - słowa ks. Józefa Tischnera będą mottem Zaduszek poświęconych pamięci opolskich twórców.
Miał trzy domy - jeden w Krakowie, drugi w Łopusznej na Podhalu, a trzeci w Starym Sączu. Ten ostatni był domem narodzin.
Jak mam wyglądać i zachowywać się tak, jak wielu z tych „nawróconych”, niezwyczajnie pobożnych i zaangażowanych katolików, to wolałbym jednak nie.
Oświadczenie w tej sprawie wydał Związek Podhalan.
- Proste rzeczy, wypełniane wiernie obowiązki, otwarte serca tworzą bezpieczną dla wszystkich przestrzeń Ojczyzny - mówił bp Damian Muskus OFM, który na Krzeptówkach w Zakopanem przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za sto lat niepodległości Polski.
- Był jak drzewo, które ma silnie wpuszczony korzeń w jednym miejscu, ale jego gałęzie idą w każdym możliwym kierunku - mówił o filozofie i kapłanie Wojciech Bonowicz.
Anna Karoń-Ostrowska: Tischnera nikt nie zastąpił, a jego brak jest niezwykle dojmujący.
O tym, jakim samochodem jeździł ks. prof. Tischner podczas pobytu w Nowym Targu, w jakiej bacówce przesiadywał mogli się dowiedzieć uczestnicy spotkania promocyjnego książki pt. „Jego oczami”, która odbyła się z udziałem Szymona J. Wróbla we wtorek 25 listopada w stolicy Podhala.