Do 7 marca w siedzibie tarnowskiego Klubu Inteligencji Katolickiej można oglądać "Kościoły, kościółki, kapliczki" - wystawę prac namalowanych przez dwie 85-latki Jadwigę Kłosińską i Annę Słowik.
Do końca lutego można oglądać najciekawsze zabytki pochodzące z dwóch ważnych klasztorów w Zakliczynie i w Bieczu.
Na cmentarzu parafialnym w Szczyrzycu od 100 lat, pod nagrobkiem w kształcie prospektu organowego, spoczywa człowiek niesłychanie zasłużony dla diecezji.
W tym roku dla seniorów wspólnym tematem prac na szkle malowanych były postacie świętych patronów.
- Te moje prace to są listy do samego siebie, które pisuję, bo mi się po prostu lepiej myśli, kiedy sobie coś narysuję - mówi prof. Maciej Bieniasz, wybitny polski rysownik i grafik.
W wakacyjnych wędrówkach warto zajrzeć do miejscowej świątyni, której od ponad 4 lat parafianie próbują przywrócić blask.
Miał trzy domy - jeden w Krakowie, drugi w Łopusznej na Podhalu, a trzeci w Starym Sączu. Ten ostatni był domem narodzin.
Biskup Andrzej Jeż poświęcił 7 marca w kościele parafialnym stacje drogi krzyżowej, 7 nowych witraży i obraz św. Józefa.
Kończą się prace przy polichromii kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogilnie. Gotowa jest już scena zatytułowana "Święci i Błogosławieni Diecezji Tarnowskiej".
"Ile razy o nim cośkolwiek czytam, choć rzeczy już wprzódy mi znajome, zawsze me serce na nowo pobożny zapał ogarnie" - pisał o nim bł. Edmund Bojanowski, założyciel zgromadzenia sióstr służebniczek.