Słowa napisał Adam Szewczyk. Ślązaczka Dulcissima Hoffmann ze zgromadzenia marianek jest kandydatką na ołtarze.
Katowice. W muzyczno-teatralno-tanecznym megawidowisku "Maryja" w Spodku weźmie udział aż 360 artystów. Posłuchaj i zobacz utwór "Walc Maryi", promujący spektakl.
Podcast o XX-wiecznej historii Górnego Śląska uruchomił katowicki IPN. W pierwszym odcinku można posłuchać rozmowy o podziemiu poakowskim na ziemi rybnickiej, w tym o zdobyciu w akcjach 10 mln zł.
Zabijał jadowite węże, uczył czytać dzieci i dorosłych, budował kaplice i przychodnie dla najbiedniejszych Afrykanów. Docierał z Eucharystią do wiosek, do których nie dojeżdżały samochody. To o. Tomasz Laskowski z Rybnika.
Biskup z Papui-Nowej Gwinei mówił do uczestników pielgrzymki mężczyzn do Piekar po… śląsku. Na godzinie ewangelizacyjnej opowiadał o św. Józefie.
W Środę Popielcową o 18.00 abp Skworc w katedrze w Katowicach będzie przewodniczył Mszy św. "o pokój i za Ukrainę". Z kolei mieszkańcy Rybnika zwołują się na modlitwę o pokój również 2 marca na 19.00 do bazyliki św. Antoniego.
Ponad tysiąc osób dzieli się przez śpiew, grę i taniec radością z Narodzenia Pańskiego. To XXVIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie. 13 stycznia ruszył trzydniowy finał w gmachu Będzin Areny.
Tych biogramów jest aż 46,2 tysiąca. Katowicki IPN przywrócił pamięć o dramacie Ślązaków, o którym w PRL-u nie wolno było mówić.
Ks. Jan Macha, beatyfikowany w sobotę 20 listopada 2021 r., chodził na Śląsku po tych samych ulicach, co my dzisiaj, 80 lat po jego śmierci. Zobacz te miejsca na zdjęciach.
Premiera filmu dokumentalnego "Blachnicki. Życie i światło" odbyła się w Katowicach. Wyreżyserował go Iwo Kardel, a wywiady przeprowadził w nim Jan Pospieszalski.