Grzechy naszej cywilizacji i nie tylko.
A może inaczej: Edyp, czy Antygona? I jak to widział ks. Józef Tischner?
Francuscy posłowie jednogłośnie przyjęli ustawę dot. zwrot Wybrzeżu Kości Słoniowej bębna „mówiącego” Djidji Ayôkwé. Historyczny bęben został zrabowany przez wojska kolonialne w 1916 roku.
Oprócz bycia mecenasem sztuki, zajmował się także działalnością społeczną i charytatywną. Katowice marzyły mu się jako górnośląski Mediolan rozwijające się również dzięki sztuce i modzie.
Podczas prowadzonych badań i prac konserwatorskich w kapitularzu dawnego klasztoru cystersów w Gościkowie-Paradyżu odkryto barokowe malowidła - poinformowała PAP lubuska konserwator zabytków Barbara Bielinis-Kopeć. Dodała, że ich autor został ustalony przez prof. Andrzeja Kozieła.
Nikt nie jest doskonały – nie w tym życiu. Żyjemy w świecie pełnym ograniczeń. Wszyscy je napotykamy i wszyscy je mamy.
Tym czym „Rok 1984” Orwella dla literatury, tym…
Zmarła artystka kabaretowa, aktorka, autorka tekstów, Joanna Kołaczkowska. O jej śmierci poinformowali w mediach społecznościowych członkowie Kabaretu Hrabi, w którym od lat występowała. Miała 59 lat.
UNESCO wpisało 26 nowych lokalizacji na Listę Światowego Dziedzictwa. Obejmują one zarówno starożytne ruiny w Turcji, jak i ostoje dzikiej przyrody w Sierra Leone.
Architekci tłumaczą źródła jego wyglądu.