Od czwartku 30 marca na Zamku Królewskim na Wawelu można oglądać wystawę "Ekspresja. Lwowska rzeźba rokokowa", gdzie zaprezentowano niezwykłe polichromowane i złocone rzeźby, które wyszły spod ręki sławnego Jana Jerzego Pinsla i jego współpracowników - braci Polejowskich.
Po raz pierwszy, ale jak zapowiadają organizatorzy, nie po raz ostatni, koszalińscy fani twórczości Tolkiena spotkali się, żeby rozmawiać, czytać i świętować.
W Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, oddziale Muzeum Narodowego, otwarto niezwykłą wystawę. Prezentowane są na niej ikony pochodzące z Bułgarii, a konkretnie z miejscowości Bansko w górach Riła. Od prawie 300 lat działa tam ważny ośrodek malarstwa religijnego.
"Ciyrpiyniy miarom Bozyj miyłości" - to tytuł
Góralskiego Misterium Męki Pańskiej autorstwa Anny Malaciny-Karpiel, które można było zobaczyć w sanktuarium na Bachledówce.
14.03.23, Stara Kuźnia. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Bierawie zorganizowało wystawę ikon i ikonokodów Grzegorza Tomasiaka, które jest i będzie prezentowana w domach kultury w Starej Kuźni, Bierawie i Dziergowicach.
W parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego odbył się pierwszy koncert
z cyklu: "Wracam do Ciebie". Na rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych z
koncertem pieśni eucharystycznych wystąpili Gabi Gąsior, Wojciech
Gąsior i Piotr Kurstak.
Trzecią prelegentką X DDK była Barbara Gruszka-Zych - dziennikarka "Gościa Niedzielnego". Spotkanie wokół książki "Moi ważni. Portrety prywatne" pozwoliło na poznanie historii wielu znanych osób i relacji, które Basia z nimi nawiązała. Dopełnieniem treści głoszonych przez prelegentki były etiudy teatralne oparte na "Małym Księciu", o których panie żywo rozmawiały przy jubileuszowym torcie.