Film o ks. Tischnerze już prawie gotowy

„Jego oczami” - taki tytuł będzie nosił 90-minutowy film dokumentalny o ks. prof. Józefie Tischnerze. Zakończyły się już zdjęcia do filmu. Trwa praca nad muzyką. Premiera - na wiosnę!

Reżyserem filmu jest Szymon J. Wróbel, dziennikarz pochodzący z Jeleśni. Ekipa kręciła zdjęcia między innymi w Żywcu i Rajczy. Głównym bohaterem jest Kazimierz Tischner, brat księdza Józefa, który oprowadza widza po najważniejszych miejscach związanych z życiem księdza profesora. O swoich relacjach z ks. Tischnerem w filmie mówi także między innymi biskup Tadeusza Pieronek pochodzący z Żywiecczyzny.

Autorem muzyki do filmu będzie Marcin Wyrostek - akordeonista, zwycięzca drugiej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent”, wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Film powstał dzięki wsparciu finansowemu samorządu żywieckiego i Miejskiego Centrum Kultury. - Zaangażowaliśmy się w tę produkcje, gdyż mówi ona o najważniejszych wartościach, jakimi żyli od wieków tutejsi mieszkańcy i przypomina postać wielkiego kapłana filozofia, który czerpał w całym swoim życiu z góralszczyzny – mówi Tomasz Terteka rzecznik żywieckiego magistratu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Więcej nowości

Reklama